W tym wątku napisałem jak powinno wyglądać zestawienie połączenia i komponentów.
U Ciebie zamiast TSqlConnection będzie TADOConnection i zamiast TSQLDataSet będzie TADODataSet.
Zestawiasz wszystko tak jak napisałem w tamtym wątku. Dodam odrazu, że TADOConnection będzie u ciebie jedno na cały program, a zestaw komponentów:
TADODataSet
TDataSetProvider
TClientDataSet
TDataSource tworzysz zawsze jeżeli chcesz pokazać jakis zbiór danych np w DbGridzie.
Twoje zestawienie będzie wyglądać tak:
TADOConnection
TADODataSet
TDataSetProvider
TClientDataSet
TDataSource Łączysz je, do DataSeta dajesz CommandText, na ClientDataSet dajesz Open() ( przy tworzeniu albo w kodzie programu ) i teraz kładziesz TDBText wskazujesz DataSourca i DataField.








