problem z TServerSocket (blad 10053)

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez jabu74 - ekspert » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 17:47

wiatam !

nawiazuje polaczenie klienta z serwerem. gdy zamykam polaczenie na kliencie to serwer wyburacza mi komunikat

Asynchronous socket error 10053

zagadnienia programowania aplikacji klient-serwer nie sa takie proste jak sie wydaje.

zaczyna mnie to juz irytowac :?
Avatar użytkownika
jabu74 - ekspert
 
    NieznanyNieznana

Re: problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 20:29

Za mało danych podałeś, problem tkwi prawdopodobnie w sposobie w jaki się łączysz lub rozłączasz.
Sockety to wielce niedopracowane komponenty, dlatego w nowszych wersjach BCB (BDS 2006) firma Borland zrezygnowała z nich, chociaż można je sobie doinstalować.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez jabu74 - ekspert » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 20:49

chcialem by aplikacje serwera i klienta byly odporne na wszelkie przypadki rozlaczenia czyli poczawszy od zamkniecia gniazda przyciskiem po wypiecie kabla z gniazda karty sieciowej.

Kod: Zaznacz cały
void __fastcall TForm1::ServerSocket1ClientError(TObject *Sender,
     TCustomWinSocket *Socket, TErrorEvent ErrorEvent, int &ErrorCode)
{
   ErrorCode = 0; //po wpisaniu tej linii program jak na razie nie krzyczy, ze jest blad
}



przygotowalbys kurs jak obslugiwac bledy TServerSocket, TClientSocket oraz TComPort ;)
Avatar użytkownika
jabu74 - ekspert
 
    NieznanyNieznana

Re: problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » wtorek, 12 sierpnia 2008, 09:01

Wpisując ten kod wyłączyłeś po prostu wysyłanie komunikatów o błędach, co nie oznacza, że błędy się nie pojawiają, lecz że program nie powiadamia o błędach.
Co do kursu, to ja już korzystam ze środowiska Borland Developer Studio 2006 i tutaj zasadniczo nie ma socketów, chociaż mogę je sobie doinstalować, to mam jednak inne lepsze biblioteki zastępujące sockety.
Być może kiedyś bliżej się temu przyjrzę, lecz to zagadnienie (aplikacje sieciowe) nie szczególnie mnie interesuje.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez Darek_C++ » sobota, 16 sierpnia 2008, 17:52

Cyfrowy Baron napisał(a): to mam jednak inne lepsze biblioteki zastępujące sockety.
Czyli jakie jeśli wolno zapytać ?
Avatar użytkownika
Darek_C++
Elektrowied
Elektrowied
 
Posty: 454
Dołączył(a): piątek, 25 lipca 2008, 14:33
PodziÄ™kowaÅ‚ : 66
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 4
System operacyjny: Windows XP Pro SP2
Kompilator: Turbo Explorer C++
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » sobota, 16 sierpnia 2008, 19:01

W skład pakietu Borland Developer Studio 2006 wchodzą: TTcpClinent, TTcpServer, TUdpSocket, to tylko niektóre, nie będę wymieniał bibliotek wchodzących w skład pakietu INDY 9, który również jest standardowo instalowany w BDS.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TServerSocket (blad 10053)

Nowy postprzez jabu74 - ekspert » czwartek, 18 grudnia 2008, 00:39

Cześć

Ale wspomniany przez ciebie TTcpServer ma na liście mniej zdarzeń niż TServerSocket. Nie wiem czy ten pierwszy obsługuje takie zdarzenia, które są na liście tego drugiego (może gdzieś ma poza listą ?). Niektóre dość przydatne.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jabu74 - ekspert
 
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość