Windows Media Player - regulacja dźwięku

problemy zwiÄ…zane z oprogramowaniem wszelkiego rodzaju.

Windows Media Player - regulacja dźwięku

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 6 sierpnia 2008, 18:07

Gdy w Windows Media Player (v10 i 11) podczas odtwarzania filmu lub dźwięku zostanie włączona pauza to automatycznie ścisza się do zera dźwięk, ale nie ogólna głośność lecz Wave/MP3, wyłączenie pauzy przywraca dźwięk, ale jeżeli WMP zostanie zamknięty gdy włączona jest pauza to dźwięk pozostanie ściszony na 0. Szukam sposobu na wyłączenie tego utrudnienia.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Windows Media Player - regulacja dźwięku

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » piÄ…tek, 8 sierpnia 2008, 22:28

Więc znów jestem zdany tylko na siebie.
Znalazłem rozwiązanie, gdyby to kogoś interesowało, to przyczyna nie tkwi w Windows Media Player lecz w ffdshow pakietu XP-Codec-Pack.

Jeżeli nie chcesz żeby pauzowanie Windows Media Playera ściszało głośność Wave/MP3 wejdź w ustawienia ffdshow -> AC3 filter (skrót AC3 filter) potem na zakładkę System i w sekcji Default audio renderer wybierz opcję Use Direct Sound by default. Wykonuj te operacje przy wyłączonym programie Windows Media Player lub innym programie korzystającym z ffdshow.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Software

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości