przez Cyfrowy Baron » piÄ…tek, 8 sierpnia 2008, 22:28
Więc znów jestem zdany tylko na siebie.
Znalazłem rozwiązanie, gdyby to kogoś interesowało, to przyczyna nie tkwi w Windows Media Player lecz w ffdshow pakietu XP-Codec-Pack.
Jeżeli nie chcesz żeby pauzowanie Windows Media Playera ściszało głośność Wave/MP3 wejdź w ustawienia ffdshow -> AC3 filter (skrót AC3 filter) potem na zakładkę System i w sekcji Default audio renderer wybierz opcję Use Direct Sound by default. Wykonuj te operacje przy wyłączonym programie Windows Media Player lub innym programie korzystającym z ffdshow.