przypisanie linku sieciowego do programu

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez michal1719 » sobota, 14 lutego 2009, 11:51

Witajcie.
Mam pare programów sieciowych (nie mojego autorstwa). gdy chce się połączyć z serwerem klikam na www link którego adres zaczyna się od np: teamspeak://[adres ip] lub steam://[adres ip] także gg: gg://[numer gg]. I teraz pytanie: jak przypisać taki link do własnego programu sieciowego ?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 lutego 2009, 00:29 przez michal1719, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
michal1719
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 6 sierpnia 2008, 10:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez wargo » sobota, 14 lutego 2009, 14:03

Zapomniałeś dodać dwukropka i jeszcze jednego ukośnika. Rozumiem że po wpisaniu w przeglądarce takiego adresu z protokołem (np. gg://) się uruchomił i z podanym adresem?
Avatar użytkownika
wargo
Mądrosław
Mądrosław
 
Posty: 389
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 16:44
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 3
System operacyjny: Windows 7
Kompilator: C++ Builder 6 Personal
Gadu Gadu: 6259515
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » niedziela, 15 lutego 2009, 12:17

Nie bardzo rozumiem pytanie, ale może o to chodzi: dział porady -> sieć - internet -> porada: Pobieranie adresu z aktywnego okna przeglądarki.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez michal1719 » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2009, 00:28

:arrow: wargo
Właśnie o takie coś mi chodzi

:arrow: Cyfrowy Baron
Chyba nie o to chodzi. tu trzeba w pętli sprawdzać. A mi chodzi o to że to system się tym zajmuje i dopiero po kliknięciu takiego odnośnika włącza program do obsługi danego protokołu.
Avatar użytkownika
michal1719
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 6 sierpnia 2008, 10:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2009, 09:52

A mi chodzi o to że to system się tym zajmuje i dopiero po kliknięciu takiego odnośnika włącza program do obsługi danego protokołu.

A jak to sobie wyobrażasz, musiałbyś przerobić system w taki sposób, żeby reagował na kliknięcie odnośnika w przeglądarce, tylko w ten sposób system mógłby uruchomić dany program.
Inny sposób to przeglądarka uruchamia program po kliknięciu odnośnika, ale tutaj trzeba by było stworzyć plugin do przeglądarki sprawdzający czy odnośnik został kliknięty.

Niezależnie który ze sposobów wybierzesz, musisz stworzyć mechanizm sprawdzający czy link został kliknięty, ale w przypadku gdy to system uruchamia program, lub przeglądarka nie możesz tego mechanizmu umieścić wewnątrz tego programu, gdyż dopóki program nie zostanie uruchomiony to nie ma mowy o skorzystaniu z tegoż mechanizmu.

Możesz stworzyć dwa programy, jeden pracuje w tle i np. w zdarzeniu OnTimer obiektu Timer sprawdza w określonych odstępach czasu czy kliknięto w odnośnik, jeżeli wykryje, że kliknięto to wtedy uruchamia program do obsługi protokołu.

NapisaÅ‚eÅ›: do danego protokoÅ‚u - wiÄ™c pewnie chcesz, żeby program w chwili uruchomienia przestawiaÅ‚ siÄ™ na pracÄ™ w okreÅ›lonym protokole, możesz to zrealizować w ten sposób, że program czuwajÄ…cy w chwili wykrycia w jaki link klikniÄ™to i po zidentyfikowaniu protokoÅ‚u uruchomi z odpowiednim parametrem program wÅ‚aÅ›ciwy przekazujÄ…c mu ten parametr z linii komend. ► patrz serwis: Cyfrowy Baron dziaÅ‚: porady -> różne -> Przekazywanie do programu argumentów z linii komend.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez wargo » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2009, 12:21

Cyfrowy baronie, chodzi o link z własnym protokołem, np. wpisz w przeglądarce mailto:email to powinien się uruchomić program pocztowy. Protokoły ustawia się w rejestrze, po kliknięciu w link każda przeglądarka szuka programu odpowiadającego za url z protokołem np.gadu-gadu - przykład: mój numer-jeśli ktoś ma zainstalowany komunikator to powinien się po kliknięciu w link otworzyć inny program (tu:okienko rozmowy z wybranym numerem).
Avatar użytkownika
wargo
Mądrosław
Mądrosław
 
Posty: 389
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 16:44
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 3
System operacyjny: Windows 7
Kompilator: C++ Builder 6 Personal
Gadu Gadu: 6259515
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2009, 12:49

Ok! Rozumiem.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez wargo » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2009, 16:18

Tworzysz klucze ręcznie w rejestrze:

Stwórz klucz HKEY_CLASSES_ROOT\nazwa gdzie nazwa to przedrostek np. gg://
Wartość domyślna-ustaw: URL: exxx
Stwórz pustą wartoćć ciągu: URL Protocol
Stwórz klucze:
[HKEY_CLASSES_ROOT\exxx\shell]
[HKEY_CLASSES_ROOT\exxx\shell\open]
[HKEY_CLASSES_ROOT\exxx\shell\open\command]
W powyższym (command) modyfikuj wartość domyślną: "c:\\programxtest.exe""%1" a nastepnie odbierasz parametr przez program zgodnie z tym co powiedział cyfrowy baron.



Lub korzystasz z dołączonego programu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 lutego 2009, 19:03 przez wargo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wargo
Mądrosław
Mądrosław
 
Posty: 389
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 16:44
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 3
System operacyjny: Windows 7
Kompilator: C++ Builder 6 Personal
Gadu Gadu: 6259515
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2009, 17:31

Tworzysz klucze ręcznie w rejestrze:


Niekoniecznie ręcznie, najlepiej zaimplementować w programie kod odpowiedzialny za dodawanie wpisu w rejestrze jeżeli go brak.

► patrz serwis: Cyfrowy Baron dziaÅ‚: teoria -> ObsÅ‚uga rejestru.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: przypisanie linku sieciowego do programu

Nowy postprzez michal1719 » wtorek, 17 lutego 2009, 21:43

Dzięki wielkie!!! Pomogło :)

Niekoniecznie ręcznie, najlepiej zaimplementować w programie kod odpowiedzialny za dodawanie wpisu w rejestrze jeżeli go brak.

tym zadaniem obarczÄ™ instalator ;)
Avatar użytkownika
michal1719
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 6 sierpnia 2008, 10:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość