IndyHTTP

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

IndyHTTP

Nowy postprzez Michalos » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:16

Witam!

Jak zmienić kodowanie znaków w pakiecie Indy, ponieważ po pobraniu strony funkcją Get(), strona zwraca krzaczki w miejsce ogonków

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Michalos
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 19 października 2008, 11:45
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
    NieznanyNieznana

Re: IndyHTTP

Nowy postprzez Miroo_007 » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 17:53

To nie Indy jest winny tylko typ AnsiString. Po prostu on takich znaków nie obsługuje. Na tym forum jest już taki temat przywołany ale chyba nie rozwiązuje do końca tego problemu.
Avatar użytkownika
Miroo_007
Intelektryk
Intelektryk
 
Posty: 160
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 10:49
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
    NieznanyNieznana

Re: IndyHTTP

Nowy postprzez polymorphism » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 21:48

Miroo_007 napisał(a):To nie Indy jest winny tylko typ AnsiString. Po prostu on takich znaków nie obsługuje.

A jakie obsługuje? 8-) AnsiString nie ma tu nic do rzeczy, a krzaczki to prawdopodobnie efekt tego, że zawartość jest w innej stronie kodowej niż systemowa (np. CP1250) lub w jest w unikodzie (utf8).
C++ Reference - opis wszystkich klas STL-a i funkcji C.
Avatar użytkownika
polymorphism
Doświadczony Programista ● Moderator
Doświadczony Programista ● Moderator
 
Posty: 2156
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 13:04
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 200
System operacyjny: Windows 8.1
Windows 10
Linux Mint 21.1
Kompilator: Visual Studio
Visual Studio Code
MSYS2 (MinGW, clang)
g++
clang
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: IndyHTTP

Nowy postprzez Michalos » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 22:00

polymorphism napisał(a):
Miroo_007 napisał(a):To nie Indy jest winny tylko typ AnsiString. Po prostu on takich znaków nie obsługuje.

A jakie obsługuje? 8-) AnsiString nie ma tu nic do rzeczy, a krzaczki to prawdopodobnie efekt tego, że zawartość jest w innej stronie kodowej niż systemowa (np. CP1250) lub w jest w unikodzie (utf8).


To co mam zrobić w tym wypadku? W systemie zmienić kodowanie ?
Avatar użytkownika
Michalos
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 19 października 2008, 11:45
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
    NieznanyNieznana

Re: IndyHTTP

Nowy postprzez polymorphism » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:42

To co mam zrobić w tym wypadku?

Przede wszystkim dowiedzieć się, w jakim kodowaniu masz zawartość. Ta może być różna, więc ustawianie strony kodowej globalnie w systemie mija się z celem. Nie znam indy, ale podejrzewam, że jest jakaś właściwość/metoda, która pozwoli określić kodowanie. Kto wie, być może ma jakiś zestaw klas/funkcji do konwersji pomiędzy stronami kodowymi. Przejrzyj dokumentację, może w międzyczasie odezwie się ktoś, kto zna tą bibliotekę i powie dokładnie, co zrobić.
C++ Reference - opis wszystkich klas STL-a i funkcji C.
Avatar użytkownika
polymorphism
Doświadczony Programista ● Moderator
Doświadczony Programista ● Moderator
 
Posty: 2156
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 13:04
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 200
System operacyjny: Windows 8.1
Windows 10
Linux Mint 21.1
Kompilator: Visual Studio
Visual Studio Code
MSYS2 (MinGW, clang)
g++
clang
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość