Re: niszczenie "obiektów" klasy wewnątrz konstruktora
Jeszcze chyba nie do końca wszystko rozumiem, tzn.ten drugi kod jest czymś w stylu klasy łączącej ?. To ta klasa będzie zawierała konstruktor (lub funkcje) decydującą o typie hosta jaki zostanie załączony do klasy MailBox ? Czyli w tej klasie musi być include"mailbox" + inlude wszystkich hostów, przynajmniej tak to wygląda...