Zapis i przenoszenie ustawień środowisk BuilderC++ 2007 i XE

problemy zwiÄ…zane z oprogramowaniem wszelkiego rodzaju.

Zapis i przenoszenie ustawień środowisk BuilderC++ 2007 i XE

Nowy postprzez GregorP » piÄ…tek, 22 października 2010, 10:36

Witam!
Mam następujące pytanie w jaki sposób (o ile można) przenieść ustawienia środowisk C++Builder 2007 i/lub XE z jednego komputera na inny? Konkretnie chodzi mi po pierwsze o ustawienia typu Environment Options czy też Editor Options (zawierające np kolorowanie składni), po drugie o zapisane układy ekranów Desktop Layout (układ okienek środowiska). Oczywiście wszystko dotyczy tych samych systemów operacyjnych i środowisk Builder.
Chodzi o to, że jak skonfiguruję sobie Buildera do pracy na jednym PCcie to po instalacji na innym też chciałbym mieć np takie samo podświetlanie składni bez konieczności ustawiania wszystkich kolorów jak poprzednio. Taki zestaw konfiguracyjny mógłby być też przydatny np po zmianie komputera czy ponownej instalacji środowiska.
Avatar użytkownika
GregorP
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 13:28
PodziÄ™kowaÅ‚ : 1
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 7 Prof (64bit)
Kompilator: C++Builder 5 prof
C++Builder 2007 prof
C++Builder XE prof
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Zapis i przenoszenie ustawień środowisk BuilderC++ 2007 i XE

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » piÄ…tek, 22 października 2010, 12:42

Konfiguracja środowiska zapisywana jest w rejestrze systemowym, więc musiałbyś wyeksportować klucz rejestru, ale tutaj uwaga, nie powinieneś eksportować zmiennych środowiskowych, gdyż te mogą być różne dla różnych systemów operacyjnych, różnych w sensie zainstalowanych na różnych komputerach.

Dla środowiska Embarcadero RAD Studio 2010 konfiguracja znajduje się w kluczu: HKEY_CURRENT_USER\Software\CodeGear\BDS\7.0
Ustawienia Edytora w kluczu: HKEY_CURRENT_USER\Software\CodeGear\BDS\7.0\Editor Te można spokojnie importować.

Możesz jednak wyeksportować ustawienia projektu, ale to akurat mało przydatne, gdyż projekt i tak przechowuje swoje ustawienia, więc może się tylko przydać w sytuacji, gdy chcesz przenieść ustawienia jednego projektu do drugiego.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Software

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość