CYFROWY BARON • PROGRAMOWANIE • Zobacz wÄ…tek - Programy z ActiveX na innych komputerach

Programy z ActiveX na innych komputerach

problemy z funkcjonowaniem bibliotek, komponentów itp.

Programy z ActiveX na innych komputerach

Nowy postprzez Chemik » Å›roda, 4 maja 2011, 13:22

Piszę sobie prosty program do obliczeń z wykorzystaniem F1Book ponieważ do niego łatwo wklejam fragment raportu z urządzenia pomiarowego. Potem wybieram komórki z których będę coś tam liczył i rysował i te dane "wyciągam" do tablic. Wkleja się wygodnie do F1Booka. Niestety program nie chce działać po zastosowaniu standardowych ustawień do "przenoszenia" programów z http://programowanie.cal.pl/cyfbar/linker.htm. Pojawia mi się okno z niezarejestrowaniem klasy. Jak ją zarejestrować? Czy można to jakoś na stałe "wpiąć" do programu?
Bardzo zależy mi na wygodzie wklejania, ponieważ układ raportu jest bardzo złożony różny i nie chciałbym wgłębiać się w import pliku raportu z tak wieloma możliwymi opcjami (łatwiej będzie przepisywać ręcznie niż wszystko przewidzieć).

Używam Bulidera 6.0 Personal pod XP i W7
Pozdrawiam Jacek
Avatar użytkownika
Chemik
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 4 maja 2011, 12:48
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: XP Prof/Win7
Kompilator: Borland Builder 6.0 Personal
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox

Re: Programy z ActiveX na innych komputerach

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 4 maja 2011, 15:47

Na komputerze na którym uruchamiasz program korzystający z jakiejś kontrolki ActiveX, musi być ta kontrolka i musi być zarejestrowana w systemie.
Żeby zarejestrować kontrolkę należy posłużyć się narzędziem Regsvr32.exe, np:

KOD text:   •  UKRYJ  •
regsvr32.exe c:\my_program\sample.ocx


Wspomniane narzędzie występuje w każdej wersji systemu Windows.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Programy z ActiveX na innych komputerach

Nowy postprzez Chemik » poniedziaÅ‚ek, 29 sierpnia 2011, 14:53

Próbowałem i nie udało mi się (jako administrator, pełna ścieżka dostępu w cudzysłowach)
W helpie jest fragment "Distributing Formula One Applications" a tam
You can use all the files accompanying this product for development of an application. You can redistribute the run time version of the software according to the terms of the license agreement.
You can ship the following files with your application:
File
VCF132.OCX
MFCANS32.DLL
OC30.DLL
MSVCRT20.DLL
Note These DLLs must be present on a system for Formula One to function correctly. In addition if you intend to connect to an ODBC database, ODBC32.DLL must be present. This file is not distributed with Formula One.

Skopiowałem pierwsze trzy do C:\Windows\System32 (ostatnia jest tam jest w W7) i rejestrowałem.
Pierwsza i trzecia się zarejestrowały, ale przy drugiej i czwartej był komunikat, że nie nie znaleziono punktu wejścia do DllRegServer (piszę z pamięci). Nawet jeśli skopiuję plik programu do C:\Windows\System32 i uruchomię wyskakuje dalej "nieznany interfejs" Co dalej robić? :roll: Jestem już o krok od zainstalowania Buildera na każdym komputerze...
Co i jak zrobić - Jacek
Avatar użytkownika
Chemik
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 4 maja 2011, 12:48
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: XP Prof/Win7
Kompilator: Borland Builder 6.0 Personal
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Biblioteki i komponenty

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości