C++ Builder 2010 - ribbon

problemy z funkcjonowaniem bibliotek, komponentów itp.

C++ Builder 2010 - ribbon

Nowy postprzez kwgrkwgr » Å›roda, 13 kwietnia 2011, 17:30

Mam problem z tym komponentem, problem polega na tym że po dodaniu RibbonGroup i próbie wrzucenia do tej grupy np: TButton mam komunikat: "Only Ribbon Group can be insered a Ribbon Page". Co dziwne na tym samym RibbonGroup przycisk się przykleja się bez problemu. Nie doszedłem co robię źle ponieważ C++ Builder 2010 mam zainstalowany od 2 dni z tego powodu iż ma komponent Menu Wstążkowego i coś jeszcze.

Jeszcze mam kolejny problem który się tyczy C++ Builder 2010 i C++ Builder XE. Skompilowany nawet pusty projekt w tych 2 C++ Builder powoduje że SONAR z pakietu NIS 2011pl wariuje, nieznane zagrożenie wykryte metodami heurystycznymi. Czy da się w ustawieniach projektu zrobić by tego nie wyło?
Dodam że skanowanie skompilowanego projektu na http://www.virustotal.com/ daje wynik 0/42 żadnego virusa.

Dzięki wielkie za odp i wyjaśnienie tej kwestii
Avatar użytkownika
kwgrkwgr
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2011, 16:37
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: WinXP Win7
Kompilator: C++ Builder 6;
C++ Builder 2010;
MS Visual 2008 C#;
Gadu Gadu: 9692051
    Windows XPOpera

Re: C++ Builder 2010 - ribbon

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 13 kwietnia 2011, 19:34

kwgrkwgr napisał(a):Jeszcze mam kolejny problem który się tyczy C++ Builder 2010 i C++ Builder XE. Skompilowany nawet pusty projekt w tych 2 C++ Builder powoduje że SONAR z pakietu NIS 2011pl wariuje, nieznane zagrożenie wykryte metodami heurystycznymi. Czy da się w ustawieniach projektu zrobić by tego nie wyło?


Wyłącz heurystykę, gdyż więcej z nią problemów niż z niej pożytku. Heurystyka daje tylko przybliżone wyniki, dlatego całkiem bezpieczny skrypt może uznać za zagrożenie. Ja używam programu Kaspersy AntyVirus 2011 z wyłączona heurystyką i nie mam problemów z wirusami.
W ustawieniach projektu lepiej nie majstruj, gdyż pozmieniasz coś tak, że projekt nie będzie chciał się skompilować.



kwgrkwgr napisał(a):Mam problem z tym komponentem, problem polega na tym że po dodaniu RibbonGroup i próbie wrzucenia do tej grupy np:


Na TRibbonGroup można wstawiać elementy tylko poprzez komponent TActionMenager. To trochę skomplikowane, więc nie będę tego teraz opisywał. W przykładowych projektach ..\Moje dokumenty\RAD Studio\7.0\Demos\CPP\Apps\RibbonDemos\AppMenuDemo\AppMenuDemo.cbproj jest przykład użycia.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: C++ Builder 2010 - ribbon

Nowy postprzez kwgrkwgr » Å›roda, 13 kwietnia 2011, 23:34

Cyfrowy Baron napisał(a):
kwgrkwgr napisał(a):Na TRibbonGroup można wstawiać elementy tylko poprzez komponent TActionMenager. To trochę skomplikowane, więc nie będę tego teraz opisywał. W przykładowych projektach ..\Moje dokumenty\RAD Studio\7.0\Demos\CPP\Apps\RibbonDemos\AppMenuDemo\AppMenuDemo.cbproj jest przykład użycia.


Dzięki za naprowadzenie na temat dzięki twoim słowom kluczowym: TRibbonGroup & TActionMenager google zlazło mi filmik tutorial
http://www.rongrove.com/Article/ViewArt ... n-tutorial
oraz kontynuacje:
http://www.rongrove.com/Article/ViewArt ... r-tutorial
Może nie jest po polsku ale na tyle zrozumiały że już wiem o co ci chodziło z TActionMenager, lecz zastanawiam dlaczego na innych RibbonGroup mi szło wstawiane, choć w tej chwili jest to już pytanie któro może pozostać bez odpowiedzi.

Dzięki wielkie, kolejne pytania mam lecz będą się tyczyły TColor dostępu di Pixel i operacje na pixelelach. Zadam je jak sobie nie poradzę.
Avatar użytkownika
kwgrkwgr
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2011, 16:37
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: WinXP Win7
Kompilator: C++ Builder 6;
C++ Builder 2010;
MS Visual 2008 C#;
Gadu Gadu: 9692051
    Windows XPOpera


Powrót do Biblioteki i komponenty

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron