[C++]Przyszłość Języków.

dział ogólny

[C++]Przyszłość Języków.

Nowy postprzez mati1155 » sobota, 3 stycznia 2015, 22:11

Witam.
Chcę was się zapytać jak wyglądają wasze spostrzeżenia na temat języka C++ w najbliższych X lat,dajmy na co jak będzie wyglądał rynek za 10 lat co odejdzie,co utrzyma się na popularności,co je zdobędzie(Mowa o językach Programowania).
Interesuję mnie szczególnie język c++ według statystyk z różnych źródeł m.in http://www.tiobe.com/index.php/content/ ... index.html
jego popularność spada.Czy w przeciągu tych 10 lat utrzyma tą samą pozycję ? Czy dalej będzie zapotrzebowanie na ten język i czy Warto wierzyć że za 10 lat będzie Taka sama liczba ofert Pracy jak dzisiaj.Lub po postu w co warto inwestować swoją wiedze i czas.?
Dodam że zadając pytanie nie kierowałem się w żaden sposób "gdzie najlepiej zarobić", interesują mnie tylko i wasze spostrzeżenia.
Avatar użytkownika
mati1155
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2014, 14:48
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: Linux
Kompilator: C++
Gadu Gadu: 0
    LinuxChrome

Re: [C++]Przyszłość Języków.

Nowy postprzez polymorphism » sobota, 3 stycznia 2015, 23:26

Heh, na tym tiobe C++ spada od jakiejś dekady, tylko cholera wciąż jest na trzecim miejscu ;) C++ cały czas jest silny na desktopach i wszędzie tam, gdzie ważna jest wydajność. Kiedyś Java miała być tym językiem, który miał zastąpić trudny C++. Historia zweryfikowała te buńczuczne zapowiedzi. Jedynym zagrożeniem dla C++, jeśli chodzi o Windowsa, jest język C# - być może na niego warto poświęcić nieco czasu. A co będzie za dziesięć lat? Trudno powiedzieć. Cały czas będzie masa softu napisanego w C/C++, który ktoś będzie musiał łatać czy też rozwijać. A czy warto inwestować czas na naukę C++? Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co Cię w programowaniu najbardziej interesuje.
C++ Reference - opis wszystkich klas STL-a i funkcji C.
Avatar użytkownika
polymorphism
Doświadczony Programista ● Moderator
Doświadczony Programista ● Moderator
 
Posty: 2156
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 13:04
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 200
System operacyjny: Windows 8.1
Windows 10
Linux Mint 21.1
Kompilator: Visual Studio
Visual Studio Code
MSYS2 (MinGW, clang)
g++
clang
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości