Indy10 i pdf

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

Indy10 i pdf

Nowy postprzez duf » wtorek, 21 października 2008, 16:13

Mam taki dziwny przypadek z odbieraniem poczty z załącznikiem pdf poprzez program wykorzystujący komponenty Indy10. Plik pdf z załącznika odebrany bezpośrednio od nadawcy jest błędnie czytany, czyli brakuje tekstu w tabelach. Natomiast taki załącznik odebrany poprzez Outlook`a i wysłany ponownie poprzez tego klienta a następnie odebrany poprzez program z komponentami Indy jest już czytany właściwie.
Wiem, że to jest trudne ale może miał ktoś podobny przypadek.
Avatar użytkownika
duf
Intelektryk
Intelektryk
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2008, 13:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 17
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 2
System operacyjny: Windows 10
Kompilator: XE8
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Indy10 i pdf

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 22 października 2008, 09:15

Zastanawiający jest dla mnie fakt, że korzystasz z INDY 10, gdyż z tego co się orientuję to wersja dla środowiska C++ Builder kończy się na wersji 9, wersja 10 była tworzona tylko dla Delphi, przynajmniej tak jest u mnie w BDS 2006.

Co do Twojego problemu, to nie wiem, być może ma to związek z wersją dokumentu PDF, masz np. PDF stworzony w Acrobat 8, a biblioteki INDY potrafią obsłużyć ten format prawidłowo do wersji 7.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Indy10 i pdf

Nowy postprzez duf » Å›roda, 22 października 2008, 09:31

C++ Builder 2007 ma standardowo wbudowane komponenty Indy10.
... biblioteki INDY potrafią obsłużyć ten format prawidłowo do wersji 7

Czy jesteś tego pewien ? Czy dotyczy to również Indy10 ?
Próbowałem znaleźć odpowiedź na forum Indy ale nikt tego pomysłu nie zasugerował.
Avatar użytkownika
duf
Intelektryk
Intelektryk
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2008, 13:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 17
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 2
System operacyjny: Windows 10
Kompilator: XE8
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Indy10 i pdf

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 22 października 2008, 10:45

Czy jesteś tego pewien ? Czy dotyczy to również Indy10 ?


Wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu i tak ją zacytowałeś jakby to było stwierdzenie, a tymczasem ja użyłem trybu warunkowego i napisałem, że "być może ma to związek z wersją dokumentu PDF, masz np. PDF stworzony w Acrobat 8, a biblioteki INDY potrafią obsłużyć ten format prawidłowo do wersji 7."

...więc nie jestem tego pewien, nie mogę tego również sprawdzić, gdyż w BDS 2006 komponenty INDY 10 działają tylko w Delphi, w C++ działa tylko wersja 9.
Jest to jednak bardzo prawdopodobne, gdyż najpierw powstały komponenty INDY 10, a Acrobat wersja 8 powstał dużo później, więc komponenty nie uwzględniają tego formatu. Inna sprawa to to, że komponenty wogóle nie powinny zwracać uwagi na to jaki plik jest w załączniku, gdyż wysyłają go i pobierają nie jako konkretny rodzaj pliku, tylko jako plik binarny. Gdyby protokoły sieciowe musiały rozróżniać formaty plików, to byłoby to dość kłopotliwe, gdyż może istnieć niezliczona ilość różnych formatów.
Cokolwiek jest wysyłane jako załącznik, to "idzie" jako plik binarny i przypomina to kopiowanie pliku z dysku lokalnego -> plik na koncie (dysk) na serwerze -> plik na dysk lokalny. Takie kopiowanie nie wymaga rozpoznawania formatu pliku.
Inna sprawa gdybyś chciał otworzyć i odczytać ten plik za pomocą jakiegoś komponentu, wtedy oczywiście taki komponent musiałby rozpoznawać format i wersję pliku, ale w Twoim przypadku mamy do czynienia tylko z załącznikiem, więc nie rozumie skąd te różnice między plikiem wysłanym i odebranym. Być może trzeba zmienić coś w ustawieniach komponentu.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Indy10 i pdf

Nowy postprzez duf » Å›roda, 22 października 2008, 11:57

A jak wytłumaczyć fakt, że ten sam załącznik pdf odebrany Outlook`iem i wysłany ponownie Outlook`iem i odebrany już programem z Indy10 jest juz prawidłowo czytany w Acrobacie ?
Widzę tu problem odbioru załącznika wysłanego bezpośrednio od nadawcy i odebranego po raz pierwszy programem z Indy. Odebranie programem z Indy załącznika pdf wysłanego z Outlook`a nie rodzi problemu. Jak to rozumieć ?
Avatar użytkownika
duf
Intelektryk
Intelektryk
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2008, 13:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 17
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 2
System operacyjny: Windows 10
Kompilator: XE8
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Indy10 i pdf

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 22 października 2008, 13:14

Spróbuj przeprowadzić tą operację na jakimś starszym pliku PDF tak by wykluczyć lub ewentualnie potwierdzić fakt zgodności lub braku zgodności wersji programu Acrobat 8.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

cron